Lenka Goliašová

spoluzakladateľka, šéfredaktorka

Starám sa o obsah, nové produkty (Cestovateľský denníček), marketing, externú komunikáciu a správu sociálnych sietí. Koordinujem prácu Travel2World Teamu a taktiež vymýšľam, čo nové pre vás na našom webe prinesieme.

“Cestuj, miluj, spoznávaj, užívaj.”

Veronika Molčanová

Moje najnovšie články

Viac o autorovi

Čo máš najradšej na cestovaní?

Najradšej na cestovaní mám voľnosť a objavovanie nových miest, kultúr a jedál. Som milovníkom dobrej kávy a jedla, takže na výbere reštaurácie na cestách si dám vždy záležať. Rovnako ako more milujem aj hory. Západ slnka či už na horách alebo pri mori je pre mňa oázou pokoja, ktorú veľmi rada vyhľadávam.

Ktoré krajiny alebo miesta ťa najviac zaujali?

Z Európy sú pre mňa najväčšou srdcovkou Alpy, a to z akéhokoľvek uhla. Je to miesto, kde stále chodím s otvorenými ústami a s úžasom vnímam, aká je tá príroda nádherná. Podľa mňa každý milovník hôr musí Alpy navštíviť aspoň raz za život. Z ostrovov je môjmu srdcu najbližšia Ibiza. Je to miesto plné energie, šťastných ľudí a nekonečných párty. Už sa teším, ako tam opäť zavítam. 🙂
Mimo Európu odporúčam thajský ostrov Phi Phi, ktorý je síce maličký, no ukrýva v sebe neskutočne veľa nádherných miest. Zamilovala som si tiež krajiny ako Singapur a Dubaj.

Aké máš cestovateľské sny a kam sa chystáš najbližšie?

Miest, ktoré chcem navštíviť je veľa, no tie úplne najviac vysnené sú Azory, Bali a Faerské ostrovy. Mojim malým tajným snom je stráviť noc hlboko v alpských horách v nádhernej chatke s dychberúcim výhľadom. A rada by som tiež videla tučniaky v Antarktíde.

Ktoré krajiny a územia si už navštívil?

Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Španielsko, Monako, Grécko, Francúzsko, Taliansko, Švédsko, Švajčiarsko, Nemecko, Holandsko, Chorvátsko, Bulharsko, Gibraltar, Dubaj, Thajsko, Singapur.
V rámci toho som navštívila aj ostrovy Sicília, Kréta, Malorka, Ibiza, Phuket a Phi Phi.

Aké hobby máš okrem cestovania?

Okrem cestovania som veľkým milovníkom pečenia zdravých koláčov. Taktiež si rada prečítam dobrú knihu, bicyklujem a cvičím jógu, vďaka ktorej si vždy udržiavam pokojnú myseľ a vnútorné šťastie, ktoré je pre mňa prvoradé.

Čo si so sebou vždy berieš na cesty?

Na cesty si so sebou beriem predovšetkým dobrú náladu a otvorenú myseľ na získavanie nových zážitkov, ktoré si postupne zaznamenávam do Cestovateľského denníčka, ktorý ma sprevádza nielen cestovaním po zahraničí ale aj pri objavovaní zaujímavých miest na Slovensku. Okrem iného som typ človeka, ktorý sa balí 2 hodiny pred odchodom, takže mám so sebou stále len tie najzákladnejšie veci.