Rakúska nízkonákladová spoločnosť Lauda je zaujímavým prepravcom, ktorý sa objavil na trhu v roku 2018 ako nástupca Amira Air, neskôr premenovanej na Laudamotion. Tá vznikla pod patronátom už zosnulého pretekára F1 Nikiho Laudu. Krátko po odštartovaní prevádzky prevzala nad Laudom kontrolu írska spoločnosť Ryanair. Lauda však pôsobí ako samostatná značka, lieta na iných typoch lietadiel ako Ryanair. Využívajú akurát spoločný rezervačný systém Ryanairu.

Spoločnosť prevádzkuje svoje lety do viac ako 30 destinácií, pričom hlavná bázy Lauda sa nachádza vo Viedni, čo je pre našincov skvelá príležitosť dostať sa do nových zaujímavých destinácií.

Základné informácie

Rok založenia: 2018

Veľkosť flotily: 23

Počet destinácií: 38+

Webová stránka: www.laudamotion.com

Aliancia: —

IATA: OE

ICAO: LDM

Volací znak: Lauda Motion

Letecká spoločnosť Lauda

Flotila lietadiel

Pri letoch spoločnosti Laudamotion sa ocitnete na palube lietadiel Airbus A320-200 s kapacitou 180 pasažierov. Jedná sa prevažne o zabehnuté staršie lietadlá, ktoré už majú čo to odslúžené, nič to však nemení na tom, že vás spoľahlivo a bezpečne dopravia do cieľa.

Batožina

– – –

Novinky

Lacné letenky

Hľadáte iné letenky alebo iný termín?

Zadajte miesto odletu a príletu, požadovaný dátum, počet osôb a kompletná aktuálna ponuka lacných leteniek je vám ihneď k dispozícii.

Ďalšie informácie

– – –

Fotogaléria

– – –