Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air je jedným z najväčších leteckých prepravcov v stredoeurópskom regióne. Od roku 2003 sa z malých maďarských aeroliniek stal rešpektovaný prepravca, ktorý ročne prepraví milióny cestujúcich. Wizz Air disponuje jednou z najmladších flotíl lietadiel na svete, pričom v jej hangároch parkujú iba lietadlá európskeho výrobcu Airbus. Vďaka ním dokáže v súčasnosti obsluhovať viac ako 600 pravidelných liniek.

Za svoju prácu si Wizz Air vyslúžil v roku 2020 aj titul najlepšie európskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti  (Best low cost airline in Europe of 2020)

Základné informácie

Rok založenia: 2003

Veľkosť flotily: 100+

Počet destinácií: viac ako 600 liniek

Webová stránka: www.wizzair.com

Aliancia: —

IATA: W6

ICAO: WZZ

Volací znak: Wizz Air

Flotila lietadiel

V súčasnosti Wizz Air disponuje lietadlami európskeho výrobcu Airbus série A320. Konkrétne sa jedná o modely A320-200 s kapacitou 180 pasažierov, A321-200 s kapacitou 230 pasažierov a do jeho flotily postupne začínajú pribúdať aj nové moderné a úspornejšie modely Airbus A321 neo s kapacitou 239 pasažierov. Spoločnosť Wizz Air si u európskeho producenta objednala 110 týchto technologicky najvyspelejších lietadiel s cieľom znížiť svoju ekologickú stopu.

Batožina

– – –

Novinky

Lacné letenky

Hľadáte iné letenky alebo iný termín?

Zadajte miesto odletu a príletu, požadovaný dátum, počet osôb a kompletná aktuálna ponuka lacných leteniek je vám ihneď k dispozícii.

Ďalšie informácie

– – –

Fotogaléria

– – –