Peter Remiš

zakladateľ a šéfredaktor

Tvorím víziu a smerovanie celého portálu, riešim vývoj IT vecí a prevádzku webu, obchodné záležitosti, marketing, tvorbu obsahu a produktov. Zároveň sa spolu s Lenkou starám aj o náš skvelý Travel2World Team, ktorého súčasťou sa môžeš stať aj ty.

“Otvor oči a poobzeraj sa. Krásy sveta sa skrývajú aj v maličkostiach okolo teba!”

Mail

Moje najnovšie články

Viac o autorovi

Čo máš najradšej na cestovaní?

Najradšej mám ten moment, keď sa lietadlo odlepí od zeme a začne strmhlav stúpať k oblakom a potom tie neuveriteľné výhľady z výšky. Okrem samotného lietadla mám na cestovaní najradšej tú slobodu, čaro objavovania a spoznávania nových miest, kultúr a chutí. A taktiež som podľahol zbieraniu magnetiek 😀 Vždy sa nechám zlákať na pozorovanie západov slnka. A vidieť polárnu žiaru, to je niečo, čo musíte zažiť!

Ktoré krajiny alebo miesta ťa najviac zaujali?

Zatiaľ cestujem hlavne po Európe. Z miest, ktoré som doteraz navštívil, ma najviac zaujali prírodou Tenerife a Island. Z mestských destinácií sú mojimi srdcovkami Porto, Barcelona a Bergamo. Do nich sa vždy s radosťou vraciam. Úžasné pláže nájdete na Sardínii aj Kréte. A pre milovníkov áut určite odporúčam Großglockner Hochalpenstraße a Stelvio Pass.

Aké máš cestovateľské sny a kam sa chystáš najbližšie?

Chcel by som spoznať čo najviac kútov sveta. Kam všade sa dostanem, ukáže čas. V blízkej budúcnosti by som rád zamieril na Azory, Faerské ostrovy, Madeiru, Galapágy a takým uleteným snom je prespať jednu noc na Antarktíde. Pokiaľ to bude raz možné, určite by som sa chcel preletieť aj na orbitu Zeme.

Ktoré krajiny a územia si už navštívil?

Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Ukrajina, Španielsko, Veľká Británia, Škótsko, Grécko, Francúzsko, Portugalsko, Taliansko, San Maríno, Vatikán, Island, Malta, Cyprus, Lotyšsko, Švédsko, Dánsko, Írsko, Švajčiarsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Chorvátsko, Bulharsko, Macedónsko, Azerbajdžan, Gibraltar,

V rámci toho som navštívil aj ostrovy Sardínia, Sicília, Kréta, Rhodos, Santorini, Korfu, Tenerife a Malorka.

Aké hobby máš okrem cestovania?

Trochu to súvisí s cestovaní, ale som veľkým fanúšikom planespottingu (pozorovania lietadiel) a dokážem presedieť na letisku celé hodiny. Baví ma fotografovanie, aj keď z praktických dôvodov sa venujem najmä mobilnej fotografii. Okrem toho vo voľnom čase hrám na klavír, rád oddychujem pri počúvaní hudby, pestujem fialky a starám sa o môjho zajka. A mimo to, moja práca mi je v podstate koníčkom, takže sa to asi ani nedá nazvať prácou.

Čo si so sebou vždy berieš na cesty?

Dobrú náladu, slnečné okuliare, opaľovací krém, nabitý mobil a powerbanku, kreditku, bezdrôtové sluchátka a vankúš na krk do lietadla 😀 A samozrejme, po novom už aj Cestovateľský denníček.