Veronika Molčanová

blogerka

Čo máš najradšej na cestovaní?

Najradšej mám ten pocit, že sa ocitnem na mieste, kde môžem spoznávať históriu a historické pamiatky. Som nadšená keď smiem objavovať zákutia hradov a …

“Život ti prináša veľa ciest k zážitkom..
Záleží len na tom, či ich zažiť chceš!”

Mail

Moje najnovšie články

Viac o autorovi

Čo mám na starosti ?

Zaoberám sa písaním článkov, tipov a nápadov na rôzne výlety. Chcela by som Vám priniesť informácie o zaujímavých miestach na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa dá efektívne tráviť čas a zažiť množstvo neopakovateľných zážitkov.

Čo máš najradšej na cestovaní?

Najradšej mám na cestovaní ten pocit, že sa ocitnem na mieste, kde môžem spoznávať históriu a historické pamiatky. Som nadšená keď smiem objavovať zákutia hradov a zámkov, miesta kde bol kedysi život a najradšej by som si vyskúšala byť hradnou pani 😀 Veľmi rada si vychutnávam dobré cappuccino, ale pochutím si aj na tradičnej kuchyni v krajinách, ktoré navštívim. Zbožňujem hory, špeciálne naše Tatry. Najlepší pocit však prichádza vtedy, keď zdolám vrch alebo štít a nadýchnem sa čerstého horského vzduchu.

Ktoré krajiny alebo miesta ťa najviac zaujali?

Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré som navštívila považujem najväčšie európske podzemné jazero Seegrotte, ktoré sa nachádza v Rakúsku, neďaleko Viedne.  Bývalá sádrová baňa patrí medzi vyhľadávané turistické atrakcie, kde si môžeš vychutnať plavbu na netradičnej lodi.  U našich českých susedov mi učaroval Lednicko –Valtický areál. Odporúčam ho navštíviť v období vinobrania, kde môžeš degustovať vínko a popri fantastickej atmosfére si pochutiť na rôznych špecialitách z tohto regiónu. Srdcovou záležitosťou je samozrejme Paríž a Eiffel Tower, no ak preferuješ netradičné výhľady, určite vyskúšaj Tour Montparnasse. Je to najvyšší mrakodrap vo Francúzsku, výťahom sa vyvezieš na 59 poschodie a ten výhľad stoji skutočne zato ! =)

Aké máš cestovateľské sny a kam sa chystáš najbližšie?

Slovami mojich priateľov ? Ty by si bola najradšej všade ! Áno, ak by som mala tú možnosť, najradšej by som navštívila všetky miesta, ktoré mi dokážu vyraziť dych. Jedným z nich bola aj rakúska dedinka Hallstatt, ktorá ma uchvátila svojou čarovnou prírodou,horami a farebnými domčekmi. Neskutočným zážitkom bolo spustiť sa po 64 metrov dlhej drevenej šmykľavke, ktorá je považovaná za najdlhšiu v Európe. Mojím snom bol vždy Paríž. Vychutnala som si chuť famózneho francúzskeho cappuccina a samozrejme ochutnala Macarons français a nad mojou posteľou konečne visí fotka s Eiffel Tower.

Pre mňa je každý jeden voľný deň výzvou – kam to zas bude ? Snažím sa čas využiť na plánovanie menších výletov vo svojom okolí a plním si sen spoznať všetky hrady na Slovensku. Vedel si, že práve my máme najväčší počet hradov a zámkov v Európe ? Je tu viac ako 180 hradov a hradných ruín a takmer 425 kaštieľov  =)

Ktoré krajiny a územia si už navštívila?

Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, San Maríno, Chorvátsko.

Aké hobby máš okrem cestovania?

Keď necestujem, tak tancujem a smejem sa. Je to ten najlepší relax pre telo, ale aj moju myseľ. Zbožňujem ten pocit, keď na tanečnom parkete zatvorím oči, hrá moja obľúbená hudba a nechávam sa unášať jej rytmom. Veľmi rada trávim čas so svojimi priateľmi, organizujem nám spoločné kávičky a výlety. A veľa rozprávam, niekedy až priveľa 😀

Čo si so sebou vždy berieš na cesty?

Balím sa veľmi rada. Takže aj v tomto vždy plánujem čo si vziať a čo nie. V mojom batohu vždy nájdeš selfie tyč, pretože mám v obľube fotenie a cestovateľský denníček, kde si zapisujem miesta, postrehy a zážitky. Čo však nesmie na cestách chýbať je rúž – ten je so mnou vždy a všade, lebo úsmev musí žiariť !