Česko je krajinou, ktorá je nám srdcu veľmi blízka, nakoľko nás spája nielen podobný jazyk ale aj spoločná história. Krajina ponúka ideálne podmienky na lyžovanie, turistiku, horolezectvo, rybárčenie, cyklistiku ale aj rafting. Neodmysliteľnou súčasťou Česka sú Karlové Vary, v ktorých môžete navštíviť nielen kúpele ale aj dejisko svetoznámeho filmového festivalu. Dychberúce centrum hlavného mesta je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Ešte z čias vládnutia Karola IV. v 14. storočí sú v centre Prahy vybudované známe stavby, ako Karlova univerzita, Karlov most či Karlštejn.

Základné informácie o krajine

Hlavné mesto

Praha

Rozloha

78 866 km2

Úradný jazyk

čeština

Oficiálna mena

Česká koruna

Počet obyvateľov

10 690 000

Doklady/vízová povinnosť

občiansky preukaz

Najnovšie tipy a inšpirácie

Mestá a miesta, ktoré sa oplatí vidieť

[mapsvg id=“3487″]

Usilovne pracujeme na pridávaní nových inšpirácií na výlety, avšak ešte nám ich tu veľa chýba. Ak nie je na našej mapke tvoje obľúbené miesto a chceš ho ostatným odporučiť? Neváhaj, napíš nám o ňom a my ho radi pridáme.

Letiská a doprava v krajine

Obsah pripravujeme

Ako sa dopravovať v krajine?

Obsah pripravujeme

Individuálna doprava

Diaľničné známky a mýto + prenájom auta

Letecká doprava

Zoznam letísk

Autobusová doprava

Autobusové spoločnosti

Vlaková doprava

Vlakové spoločnosti

Lodná doprava

Lodné spoločnosti

Individuá

Ubytovanie

Letenky

Predpoveď počasia

Praha

Brno

Ostrava

Ďalšie informácie

Obsah pripravujeme

Fotoalbumy

Lacné ubytovanie

Nájdi si pre seba v cieľovej destinácii najvýhodnejšie ubytovanie, ktoré bude spĺňať všetky tvoje požiadavky. Či už je to skvelá lokalita, vysoká kvalita, alebo nízka cena.

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie

Letenky na mieru

Hľadáš lacné letenky? Vyskúšaj náš vyhľadávač leteniek. Zobrazí ti aktuálnu ponuku výhodných leteniek a zároveň si svoje vyhľadávanie môžeš prispôsobiť presne podľa svojich požiadaviek.

Vyhľadať akciové letenky

Prenájom auta

Potrebuješ na svojom výlete aj auto? Môžeš si ho aj požičať. Prenájom auta je vcelku jednoduchá vec a proces rezervácie zaručene zvládneš. Vyber si vhodný typ auta a zarezervuj si ho.

Nájsť a prenajať auto