Marián Fabianek

bloger

Čo máš najradšej na cestovaní?

Spoznávanie nových miest, kultúr, ľudí a najmä hľadanie zážitkov a zábavy. Pri cestovaní zabúdam na každodenný život, ktorý riešime. Stále sa totiž vo mne schováva veľký kus malého chlapca sledujúceho reláciu Cestoviny…

Mail

Moje najnovšie články

Viac o autorovi

Čo mám na starosti ?

Tvoriť obsah, ktorý zabaví a niekedy aj nie. Tvorba určitého obsahu ma živí aj v profesijnom živote, tak prečo si toho nepridať ešte viac vo voľnom čase, keď mi je v práci málo. Cestujem niekedy viac a niekedy menej, ale zážitky, ktoré z toho mám rád posúvam iným ľuďom. Tie mi totiž nikto nikdy nezoberie a to je na nezaplatenie.

Čo máš najradšej na cestovaní?

Spoznávanie nových miest, kultúr, ľudí a najmä hľadanie zážitkov a zábavy. Pri cestovaní zabúdam na každodenný život, ktorý riešime. Stále sa totiž vo mne schováva veľký kus malého chlapca sledujúceho reláciu Cestoviny s Jankom Dubničkom. Cestovanie ma obohacuje a je jedno, či ide len o Slovensko, alebo zahraničie.

Ktoré krajiny alebo miesta ťa najviac zaujali?

Videl som USA, taktiež Áziu a Európske veľkomestá. Taliansko a Španielsko sú mi ale najbližšie. Ich kultúra, vyspelosť, či možnosti spúšťajú v mojej hlave myšlienku, že sa raz možno pokúsim o presun do Milána, alebo Barcelony. Navždy.

Aké máš cestovateľské sny a kam sa chystáš najbližšie?

Miest, kam by som chcel vycestovať je ešte veľa. Island, Indonézia, či India sú krajiny, ktoré ma lákajú. Náhodou asi nebude ani spoločné začiatočné písmeno, takže ich beriem ako osudové destinácie. Samozrejmosťou je návrat do európskych veľkomiest, ktoré som si zamiloval. V posledných mesiacoch myslím často aj na Portugalsko.

Ktoré krajiny a územia si už navštívil?

Online mapa sveta vypočítala, že som videl 10% zo všetkých krajín na svete. Nie veľa na to, že som sa už zaviazal banke na 30 rokov. Za spomenutie ale určite stoja miesta ako NewYork, Miami, Bahamy, Peking, Londýn, Miláno, Amsterdam, Barcelona, Valencia, Janov, Mníchov a všetky naše okolité krajiny, či ich významné mestá. Nemôžem zabudnúť spomenúť chorvátske Vodice, kde ma rodičia zobrali 8x za sebou, pretože nikde inde nechutí BananaSplit tak, ako 100 kilometrov od Splitu.

Aké hobby máš okrem cestovania?

Rád športujem. Aktívne, aj pasívne. Čím som starší, tým ide pasívny šport do popredia. Mám rád filmy, pri ktorých dokážem zaspať. Tie doslova milujem. Samozrejme sa snažím vzdelávať a hlavne sa zabávať. Sranda musí byť za každých okolností!

Čo si so sebou vždy berieš na cesty?

Celú sadu zubných kefiek. Bez toho ani na krok. V tesnom závese sú slúchadlá, pretože milujem hudbu. Inak som nenáročný cestovateľ. Snažím sa to naučiť aj priateľku, pretože keď ideme spolu, berieme tenisky, tenisky pre prípad dažďa, topánky na večer, rezervné topánky, šlapky, crocsy, topánky do vody a topánky pre prípad, že by boli potrebné… A to nie je cesta.